Medvedí Cesnak

Zdravá a chutná bylinka

Sezóna medvedieho cesnaku začala. Toto by ste o ňom mali vedieť! (2020)

Napriek tomu, že si medvede ešte užívajú zimný spánok, medvedí cesnak už začal rásť. Teplé počasie vyhnalo túto zdravú bylinku zo zeme netradične skoro. Nájdete ju zatiaľ v teplejších oblastiach s dostatkom slnečných lúčov a vlhkosti.

Klíčiaci medvedí cesnak pri bratislavskom Draždiaku

Klíčiaci medvedí cesnak pri bratislavskom Draždiaku

V lese sme ho ešte nenašli

Už pred týždňom sme sa dočítali, že medvedí cesnak začal rásť v Dúbravke. Rozhodli sme sa skontrolovať les neďaleko Lamača, kam každý rok na medveďa chodíme. Avšak v lese bolo sucho a po medveďovi ani stopy.

Železničný most pri Lamači

Železničný most pri Lamači

Strom obrastený machom a brečtanom

Krásne obrastené stromy v Lamači

Jazerá v Petržalke nesklamali

Vyskúšali sme preto ešte lokalitu pri Draždiaku, ktorú každý rok zaplaví more voňavého cesnaku. Ak existuje miesto, kde by mohol medveď takto skoro vyklíčiť, bude to určite tu! Naše očakávania sa naplnili, na vlhších miestach bol už pekne vyrastený.

Okrem medveďa sme nazbierali aj niečo iné

Okrem kytičky cesnaku sme si z lesoparku odniesli aj tašku iného „prekvapenia“. Bohužiaľ, okolo jazera sme našli veľa odpadkov. Príroda nám ponúka svoje bohatstvo a my sa jej takto oplácame.

Ak môžete, zoberte si na výlet so sebou aj tašku a pozbierajte prázdne fľašky či plechovky, ktoré ostávajú po neohľaduplných ľuďoch. Príroda nám pomáha, pomôžme prírode aj my! ?

Vyskúšali sme nový recept

Takto vyzerala kytička, ktorú sme dnes v lese natrhali. No nie je krásna? Medvedí cesnak je však aj veľmi chutná a zdravá bylinka.

Čerstvé lístky medvedieho cesnaku

Osmažili sme si preto hermelín s medvedími lístkami a zapekanou brokolicou. Bola to skutočná pochúťka! Prečítajte si celý recept na tomto odkaze.

Grilovaný hermelín s medvedím cesnakom

Grilovaný hermelín so zapekanou brokolicou a medvedím cesnakom

Čo by ste o medveďom cesnaku mali vedieť

Medvedí cesnak je úžasná bylinka, ktorá ma využitie v kuchyni a liečiteľstve už celé stáročia. Prečítajte si všetky užitočné informácie o tejto bylinke:

Všetko ostatné nájdete na našom webe o medveďom cesnaku. Ak chcete dostávať užitočné novinky o medveďovi priamo emailom, prihláste sa do nášho newslettra:

5.00 avg. rating (97% score) - 4 votes

1 Komentár

  1. Rudolf Michalička

    28/03/2020 at 11:37

    Brat predvčerom pri behaní v južnom lese Devínskej kobyly objavil celé lesné polia medvedieho cesnaku, ja včera na južných svahoch Sandberga ani jeden, tak ma napadlo, že treba ho hľadať v lese lenže sú tvrdenia (aktuálne, že „v lese s meho zatiaľ nenašli“). tem jeho majlík som už žiaľ vyhodil.

Pridaj komentár

Tvoja emailová adresa nebude uverejnená

*

© 2024 Medvedí Cesnak

Theme by Anders NorenHore ↑