Napriek tomu, že na horách je ešte sneh, v južnejších oblastiach sa už objavil prvý medvedí cesnak sezóny 2022. Slnečné lúče a vyššie teploty vyhnali túto obľúbenú bylinku už v polovici februára. Medvedí cesnak vyrástol zatiaľ len na miestach, kde má hojne slnka a vlhkosti.

Mladý klíčiaci medvedí cesnak pri bratislavskom Draždiaku

V Petržalke sa sezóna medvedieho cesnaku už začala

Posledné roky sme prvý medvedí cesnak objavili práve v Petržalke, v sobotu sme sa preto vybrali skontrolovať našu obľúbenú lokalitu. Zo začiatku to vyzeralo, že medveď ešte spí svojím zimným spánkom. Slnečné miesta v okolí Draždiaku nás však nesklamali. Práve tam sme naďabili na prvé lístky. Ak nám bude počasie priať, môžeme sa tešiť na sezónu 2022!

Medvedí cesnak začína postupne rásť

Medvedí cesnak pri Draždiaku v Petržalke

Mladý medvedí cesnak

Medvedí cesnak už pri Draždiaku rastie

Medvedí cesnak, snežienky aj margarétky

Spolu s medvedím cesnakom lesy zdobia aj biele snežienky, na slnkom zaliatych trávnikoch sme natrafili dokonca na margarétky. Všimli ste si aj vy nejaké ďalšie jarné kvietky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prvé snežienky

Prvé snežienky

Kytička cesnaku stačí

So zbieraním cesnaku sme to nepreháňali. Zatiaľ je ešte malý a pre vlastnú spotrebu nám stačí aj jedna kytička.

Kytička mladého medvedieho cesnaku

Kytička čerstvého medvedieho cesnaku

Čo by ste o medveďom cesnaku mali vedieť

Medvedí cesnak je zdravá bylinka, ktorá sa využíva v kuchyni a prírodnom liečiteľstve už dlhé veky. Prečítajte si všetky užitočné informácie o tejto obľúbenej bylinke:

Všetko ostatné nájdete na našom webe o medveďom cesnaku. Ak chcete dostávať užitočné novinky o medveďovi priamo emailom, prihláste sa do nášho newslettra:

5.00 avg. rating (92% score) - 1 vote